O magazynie

Français Présent to kwartalnik tworzony przez francusko-polski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka francuskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Co trzy miesiące nowe tematy
Dzięki regularności, z jaką ukazuje się Français Présent, nauka jest ciekawa, ponieważ artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób nasi Czytelnicy, szkoląc język francuski, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę dotyczącą nie tylko krajów i regionów francuskojęzycznych, ale także wielu innych dziedzin, takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport.

Przyjemne uzupełnienie nauki
Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Nasi Czytelnicy to osoby uczące się indywidualnie języka francuskiego oraz nauczyciele i lektorzy, którzy wykorzystując Français Présent w nauczaniu, uatrakcyjniają w ten sposób zajęcia.

Słownictwo do każdego tekstu
Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka francuskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni zrozumieć tekst - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.

Uniwersalna Tematyka
Oprócz bieżących tematów, nasi Czytelnicy znajdą w magazynie tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń. Są to zagadnienia często poruszane podczas matury i innego rodzaju egzaminów (np.: życie szkolne, rodzina, czas wolny, zdrowie, ochrona środowiska, media, środki transportu), a wszystko to w odniesieniu do współczesnego świata.

Kim jesteśmy
Français Présent to jeden z siedmiu magazynów do nauki języków obcych wydawanych przez Colorful Media. Pozostałe to English Matters (dla osób uczących się języka angielskiego), Business English Magazine (do nauki języka angielskiego biznesowego), ¿Español? Sí, gracias (dla zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego), Italia Mi piace! (do nauki języka włoskiego), Deutsch Aktuell - wydawany od ponad ośmiu lat magazyn do nauki języka niemieckiego oraz English Matters KIDS - najnowszy magazyn do nauki języka angielskiego dla dzieci.

 

Tematyka magazynu

ACTUALITES
wiadomości z krajów francuskojęzycznych oraz całego świata

VOCABULAIRE
wydarzenia społeczno-kulturalne

VOYAGE
ciekawe miejsca z obszaru krajów francuskojęzycznych oraz całego świata

CUISINE
kuchnia: gotowanie, francuskie przepisy

CURIOSITES
ciekawostki, kontrowersje, pytania i odpowiedzi

DIVERS
dział tematów różnych

HUMOUR
zabawne ciekawostki i dowcipy

PORTRAIT
sylwetki ciekawych osób

SOCIETE
problematyka społeczna, informacje związane ze społeczeństwem